Varukorgen

DIN VARUKORG

Presentation Topbox1

LED-lister till Adidas-butik

Presentation Topbox1

Hyllbelysning skönhetssalong, Malmö

Presentation Topbox3

LED-lister bardisk, Sushiyama Stockholm

Presentation Topbox4

Spotlights inredningsbutik, Härnösand

XCEN - EFFEKTIV LJUSPARTNER

Som effektiv ljuspartner hjälper vi på Xcen er med belysning av varor, budskap och miljöer. Framförallt jobbar vi med LED-belysning för inredning, samt armaturer för tak i offentliga miljöer. Med kunskap och personlig service hjälper vi er med effektiv belysning som passar just ert projekt.

Av oss får ni

  • • Ljusplanering
  • • Kundanpassade ljuslösningar
  • • Professionella LED-produkter med hög kvalitet
  • • Armaturer med senaste LED-teknik

OM XCEN

Xcen har huvudkontor och fabrik med montering i Värnamo, samt kontor i Malmö. Våra kunder befinner sig i hela Sverige. Ni hittar guider och produkter i vår e-handel och om ni behöver professionell rådgivning gällande ert belysningsprojekt är ni mer än välkomna att kontakta oss.

Bottom Box 1

Linjär belysning, NK Stockholm

Bottom Box 2

Ljuslåda & LED-lister till Eton

Bottom Box 3

RGB-belysning till nattklubb, Hugo

Bottom Box 4

Linjär belysning, Peak Performance

VI SOM ARBETAR PÅ XCEN

Ola Johansson

OLA JOHANSSON Värnamo
VD, Försäljning, Inköp
Tel: 0370 378535
ola@xcen.se

Marie Rylander

MARIE RYLANDER Värnamo
Ekonomi
Tel: 0370 378534
marie@xcen.se

Jenny Do

JENNY DO Värnamo
Produktion, Inköp
Tel: 0370 378533
jenny@xcen.se

 

Andreas Rocklöv

ANDREAS ROCKLÖV Värnamo
Försäljning
Tel: 0370 378531
andreas@xcen.se

Elin Hedström

ELIN HEDSTRÖM Värnamo
Försäljning
Tel: 0370 378539
elin@xcen.se

Ivana Tukara Andersson

IVANA ANDERSSON Värnamo
Försäljning
Tel: 0370 378536
ivana@xcen.se

 
Jonas Falk

JONAS FALK Malmö
Försäljning, Webshop
Tel: 0370 378532
jonas@xcen.se

Mikael Drenner

MIKAEL DRENNER Malmö
Marknadsföring, Webshop
Tel: 0370 378538
mikael@xcen.se

Alexander Dahlman

Alexander Dahlman Malmö
Content Manager / Grafisk designer
Tel: 040-690 56 32
alex@xcen.se

 

Tham Nguyen

THAM NGUYEN Värnamo
Produktion

Tuan Vo

TUAN VO Värnamo
Produktion

Miia Kontio

MIIA KONTIO Värnamo
Produktion

Denisa Kugic

DENISA KUGIC Värnamo
Produktion

Vi på Xcen har under snart 30 års tid arbetat med utveckling och produktion av lösningar för butiksbelysning och andra offentliga miljöer. Vi erbjuder professionella belysningslösningar som passar butiker, restauranger, hotell, kontor, mässor så väl som privata hem. Vi tar även fram och producerar specialbelysning och anpassade belysningslösningar tillsammans med våra kunder. Läs mer om led belysning anpassad för butiksinredning.

Xcen har kontor och tillverkning i Värnamo samt kontor i Malmö.
Kontakta oss så hjälper vi dig med ditt projekt!